Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Креатинін сечі (добова сеча) 1.2.13

Категорія:

Що це?

Показник добової екскреції креатиніну з сечею використовують для оцінки функції нирок. Креатинін – продукт розпаду креатинфосфату, що бере участь в роботі м’язів, його вміст в крові стабільний і залежить в основному від м’язової маси. Паралельне визначення концентрації креатиніну в крові і сечі значно розширює діагностичні можливості оцінки функціонального стану нирок, дозволяє диференціювати різні форми ниркової недостатності. Преренальна (функціональна) гостра ниркова недостатність розвивається внаслідок зменшення ОЦК, важкої серцевої недостатності, гіпотензії, печінкової недостатності. Ренальну гостру ниркову недостатність викликають процеси з ураженням клубочкового і тубулярного апарату нирок, захворювання судин нирок.

При преренальній гострій нирковій недостатності нирки на зменшення перфузії відповідають посиленим збереженням натрію і води. Реабсорбція води нирками оцінюється по концентрації реабсорбуємого креатиніну в сечі, у вигляді відношення КРМ / КРП. При преренальній гострій нирковій недостатності величина відносини КРМ / КРП вище 40, тоді як при ренальної гострій нирковій недостатності здатність зберігати воду порушена, тому величина відносини КРМ / КРП менше 20, що свідчить про перехід преренальної форми в ренальную і служить обгрунтуванням для зміни терапії.

Гостра обструкція сечових шляхів приводить до змін відносини КРМ / КРП, характерним для преренальної гострої нирковой недостатності

При яких захворюваннях здається?

Дослідженя проводиться при профілактичному обстеженні, підозрі на патологію нирок і при симптомах ниркової дисфункції (набряклості в області обличчя, навколо очей, при набряках гомілок, щиколоток, зміні властивостей сечі, болі в ділянці нирок, порушення сечовипускання), при наявності гострих або хронічних захворювань, які часто супроводжуються ураженням нирок (при артеріальній гіпертензії, цукровому діабеті, системний червоний вовчак, васкуліті), моніторингу лікування пацієнтів із захворюваннями нирок.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Перед здачею сечі витримується звичайний водний і харчовий режим.

За добу до дослідження та в день дослідження необхідно виключити з раціону пофарбовані продукти (буряк, морква, цитрусові, кавуни, виноград, червоне вино і т. Д.), інтенсивні фізичні навантаження, міцний чай, кава, прийом полівітамінів, алкоголь.

Не рекомендується здавати дослідження на тлі прийому діуретиків (сечогінних) препаратів (лазикс, фуросемід, манітол і т. д.), якщо інше не вказано лікарем. Для здачі аналізу необхідно провести ретельний туалет зовнішніх статевих органів. Для аналізу збирається вся сеча за добу (24 години), окрім першого ранкового сечовипускання. після закінчення збору всю сечу перемішують, вимірють об’єм і відбирають 50-100 мл для дослідження.

1.2.13
Ціна: 45 грн
Записатись на прийом

Час виконання

УЗД обстеження органів черевної порожнини + нирки

Категорія: Терапія і неврологія

Ціна: 440 грн

Вівсяне борошно F7

Категорія: Харчові алергени igE

Ціна: 130 грн

ПЛР. Вірус вітряної віспи III типу (Varicella-zoster-virus)

Категорія: Інші герпевіруси

Ціна: 198 грн