Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Проба Реберга ( швидкість клубочкової фільтрації )

Код послуги 1119
Ціна:
120 грн
У кошик Запис на прийом

Що це?

Проба Реберга дозволяє судити про клубочкову фільтрацію та канальцеву реабсорбцію в нирках. Проба заснована на тому, що креатинін фільтрується тільки клубочками, практично не всмоктується і не секретується канальцями.

У нормі клубочкова фільтрація коливається від 80 до 160 мл / хв. У здорових чоловіків у віці від 21 року до 40 років вона становить в середньому 133,2 мл / хв; від 41 року до 60 років - 122,1 мл / хв. У здорових жінок у віці від 21 року до 40 років КЛФ дорівнює в середньому 142,9 мл / хв; від 41 року до 60 років - 114,3 мл / хв [Шюк О., 1975].

У нормі величини клубочкової фільтрації найбільш низькі вранці, підвищуються до максимальних величин в денні години і знову знижуються ввечері. У здорових людей зниження КЛФ відбувається під впливом важкого фізичного навантаження і негативних емоцій; зростає після пиття і прийому висококалорійної їжі.

Швидкість клубочкової фільтрації - чутливий показник функціонального стану нирок. Зниження її спостерігається при гострих і хронічних гломерулонефритах, нефросклероз, будучи одним з ранніх симптомів порушення функції нирок. Зниження КЛФ, як правило, настає значно раніше, ніж зниження концентраційної функції нирок і накопичення в крові азотистих шлаків. При первинних клубочкових ураженнях недостатність концентраціонной функції нирок виявляється при різкому зниженні КЛФ (приблизно на 40-50%). При хронічних пієлонефритах уражається переважно дистальний відділ канальців, і фільтрація зменшується пізніше, ніж концентраційна функція канальців. Порушення концентраційної функції нирок і іноді навіть незначне підвищення вмісту в крові азотистих шлаків у хворих з хронічним піелонефрітом можливо при відсутності зниження КЛФ.

На КЛФ впливають екстраренальні чинники. Так, КЛФ знижується при серцевій і судинній недостатності, рясному проносі і блювоті, гіпотиреозі, механічному утрудненні відтоку сечі (пухлини передміхурової залози), при ураженні печінки. У початко стадії гострого гломерулонефриту зниження КЛФ відбувається не тільки внаслідок порушення прохідності клубочкової мембрани, але і в результаті розладів гемодинамікі. При хронічному гломерулонефриті зниження КЛФ може бути обумовлено блювотою і проносом.

Стійке падіння КЛФ до 40 мл / хв при хронічній нирковій патології вказує на виражену ниркову недостатність, падіння до 15-10-5 мл / хв - на розвиток термінальної

При яких захворюваннях здається?

Дослідженя проводиться при профілактичному обстеженні, підозрі на патологію нирок і при симптомах ниркової дисфункції (набряклості в області обличчя, навколо очей, при набряках гомілок, щиколоток, зміні властивостей сечі, болі в ділянці нирок, порушення сечовипускання), при наявності гострих або хронічних захворювань, які часто супроводжуються ураженням нирок (при артеріальній гіпертензії, цукровому діабеті, системний червоний вовчак, васкуліті), моніторингу лікування пацієнтів із захворюваннями нирок, дослідженні рівня гормонів і інших біологічних речовин в сечі.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Порядок проведення проби полягає в тому, що пацієнт вранці мочиться, випиває 200 мл води, і потім натще в стані повного спокою збирає сечу за точно визначений нетривалий час (2 год). Посередині цього відрізка часу беруть кров з вени. Визначають концентрацію креатиніну в крові і сечі, зібраної за 2 год. Розраховують коефіцієнт очищення (Коч) або кліренс ендогенного креатиніну. Коч висловлює величмну клубочкової фільтрації (КЛФ).

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок