Що це?
Прихована кров – це кров що не змінює колір калу і не обумовлена макро- і мікроскопічно. У нормі з калом виділяється менше 2 мл крові в день (або 2 мг гемоглобіну на 1 г калу). Реакції для виявлення прихованої крові засновані на властивості кров'яного пігмента прискорювати окислювальні процеси. Легкоокислювальні речовини (бензидин, гваяк), окислюючись, змінюють колір. За швидкістю появи фарбування і за інтенсивністю забарвлення калу розрізняють слабопозитивний (+), позитивну (++ і +++) і різко позитивну (++++) реакції.
При яких захворюваннях здається?
Виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки; первинних і метастатичних пухлинах стравоходу, шлунка, кишечника; туберкульозі кишечника, неспецифічний виразковий коліт; інвазіях гельмінтами, травмами стінки кишечника; розширення вен стравоходу при цирозах печінки і тромбофлебіті селезінкової вени; хвороба Ренді-Ослера при локалізації кровоточивих телеангіоектазій в будь-якому
місці слизової оболонки травного тракту; черевний тиф; при попаданні в травний тракт крові з порожнини рота і гортані, тріщинах губ, випадковому або навмисному (з метою симуляції) висмоктуванні крові з порожнини рота і затікання її у випадках носових кровотеч; домішки до калу крові з гемороїдальних вузлів і тріщин заднього проходу.
Підготовка і умови для здачі цього аналізу?
За 3 доби до дослідження з раціону пацієнта повинні бути виключені м'ясні страви, деякі фрукти і овочі, які містять багато каталази і пероксидази (огірки, хрін, кольорова капуста), скасовані аскорбінова кислота, препарати заліза, ацетилсаліцилова кислота та інші нестероїдні протизапальні ліки.
Для виявлення прихованої крові в калі рекомендується досліджувати кал після 3 наступних дефекацій, причому кожен раз беруть проби з двох різних місць калових мас.