Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

ПЛР Ентеровірус

Код послуги 1140
Ціна:
436 грн
У кошик Запис на прийом

Ентеровірус - це група РНК-вірусів, що характеризуються нуклеокапсидом в формі ікосаедра та відсутністю оболонки. Вони відносяться до сімейства Picornaviridae, до яких також входять збудник вірусного гепатиту А і риновіруси.

Рід Enterovirus об'єднує кілька десятків різних вірусів, які є збудниками цілого спектру захворювань у людини: поліомієліту (Poliovirus), міокардиту і перикардиту (Сoxsackievirus В), вірусної пухирчатки порожнини рота і кінцівок, герпетичної ангіни, асептичного менінгіту та енцефаліту (Сoxsackievirus A, Echovirus), а також більш рідкісних хвороб. Для всіх вірусів роду Ентеровірус характерний схожий патогенез: потрапляння збудника в шлунково-кишковий тракт (фекально-оральний шлях передачі), реплікація в епітеліальних клітинах слизової оболонки шлунково-кишкового тракту і гематогенне поширення з ураженням різних органів і тканин. З огляду на ці особливості зараження, основними біологічними середовищами для виявлення Ентеровірусу є виділення носоглотки, кал і ліквор. Як правило, гостра інфекція Ентеровірусу протікає безсимптомно або в доброякісній формі, а клінічна картина захворювання розвивається лише через деякий час після первинного зараження. Цю особливість слід враховувати при виборі виду біоматеріалу, що направляється на аналіз.

Для виявлення збудника при підозрі на Ентеровірус-асоційовану інфекцію застосовують серологічні тести, виділення вірусу в культурі клітин і молекулярну діагностику.

Полімеразна ланцюгова реакція (ПЛР) - це метод молекулярної діагностики, що дозволяє виявляти в біологічному матеріалі (наприклад, в лікворі) фрагменти генетичного матеріалу (РНК) збудника інфекції. Вона характеризується високою чутливістю і специфічністю, а також дозволяє отримати результат в більш короткі терміни в порівнянні з більшістю інших аналізів, що робить її незамінним інструментом для своєчасної діагностики Ентереовірус-асоційованих інфекцій.

ПЛР є «золотим стандартом» дослідження ліквору для діагностики Ентеровірус-асоційованого менінгоенцефаліту. Чутливість такого аналізу складає 95-97%, специфічність - 97-100%. Завдяки цим перевагам ПЛР замінила інший прямий метод ідентифікації збудника - виділення вірусу в культурі клітин ембріона. При цьому дослідження ліквору, отриманого в перші 2 дні розвитку симптоматики менінгоенцефаліту, характеризується меншою чутливістю. Слід зазначити, що ймовірність виявити вірус при аналізі нестерильних біологічних середовищ (виділень носоглотки, калу) менше, що необхідно враховувати при негативному результаті аналізу у пацієнта з клінічними ознаками Ентреовірус-асоційованої інфекції. Велика частота хибно-негативних реакцій пов'язана з повною елімінацією вірусу з клітин шлунково-кишкового тракту до моменту розвитку симптомів захворювання (період реплікації вірусу в епітелії глотки становить від 2 днів до 2 тижнів, в епітелії кишечника - до 3 місяців). Також менша і специфічність методу при дослідженні нестерильних середовищ, що пов'язано з можливим «здоровим носійством» Ентеровірус, супутнім клінічно вираженого захворювання, але не є її причиною.

Дослідження ПЛР засноване на безпосередньому виявленні РНК вірусу і може бути застосовано для виявлення Ентеровірусу на ранньому етапі хвороби, що відрізняє його від серологічних (непрямих) методів, що вимагають близько 2-4 тижнів для оцінки динаміки рівня виявляються специфічних антитіл. Однак з цієї ж причини ПЛР не дозволяє розрізнити гостру і хронічну ентеровірусну інфекцію.

Показання до призначення аналізу:

- діагностування менінгіту;

- герпетичної ангіни;

- вірусної пухирчатки порожнини рота і кінцівок;

- миоперикардита, поліомієліту.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок