Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Гамма-глутамілтрансфераза (ГГТ) 2.3.4

Категорія:

Що це?

Гамма-глутамілтрансфераза (гамма-глутамілтранспептидаза) – фермент печінки та підшлункової залози, виявляється також у нирках, в інших тканинах організму міститься у дуже незначній кількості.

Зміна активності ГГТ в сироватці має велике діагностичне значення при захворюваннях печінки і гепатобіліарного тракту. Цей фермент більш чутливий до порушень в клітинах печінки, ніж АЛТ, ACT, лужна фосфатаза та інші. При гострих гепатитах активність ГГТ підвищується раніше, ніж активність ACT і АЛТ.

Особливо чутлива ГГТ до впливу на печінку тривалого споживання алкоголю. У осіб, схильних до надмірного споживання алкоголю, сироватковий рівень ГГТ корелює з кількістю споживаного алкоголю.

Активність ГГТ є ознакою гепатотоксичності і позитивна в 90% випадків захворювань печінки. Тестування на ГГТ має велике значення для контролю ефективності лікування алкоголізму. Припинення прийому алкоголю знижує активність ферменту приблизно на 50% протягом 10 діб.

ГГТ неоднозначна в діагностичному сенсі: щонайменше 5 процесів підвищують її активність - цитоліз, холестаз, інтоксикація алкоголем, пухлинні утворення в печінці, медикаментозна інтоксикація. Така етіологічна різнорідність механізмів підвищення ГГТ вимагає дуже обережної і ретельної оцінки причин гіперферментемії. Виявлення високої активності ГГТ змушує шукати причину цього підвищення. Варто враховувати, що ГГТ часто підвищується не лише при захворюваннях печінки, а й підшлункової залози і, зокрема, при цукровому діабеті і інфекційному мононуклеозі. Відсутність підвищеної активності цього ферменту при кісткових захворюваннях дозволяє диференціювати джерело підвищення лужної фосфатази.

При яких захворюваннях здається?

Захворювання печінки і підшлункової залози. Гострі гепатити. Алкогольна і медикаментозна інтоксикація. Холестаз.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Взяття крові – строго натщесерце, в ранкові години. Напередодні здачі аналізу не вживати алкоголь та жирну їжу.

2.3.4
Ціна: 44 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Антитіла IgM до COVID-19, SARS-CoV-2 (Коронавірус)

Категорія: тести на антитіла до COVID-19

Ціна: 280 грн

Антистрептолізин-О ASLO якісний

Категорія: Ревматоїдна панель

Ціна: 44 грн

Антитіла IgM до HCV Гепатит С

Категорія:

Ціна: 150 грн