Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Мідь (Cu)

Код послуги 1249
Ціна:
180 грн
У кошик Запис на прийом

В організмі людини мідь перебуває в одно- і двовалентних станах. Основним органом її метаболізму є печінку. До складу церулоплазміну входить до 3% всього вмісту міді в організмі і більш 90% міді плазми крові. Церулоплазміну має властивості медьсодержащих ферроксідази, окислюючи залізо з феро (Fe2 +) в феррі- (Fe3 +) форму. Ця реакція необхідна для перетворення заліза в іонну форму, яка в змозі зв'язуватися з ферритином і таким чином вживатися для продукції залізовмісних білків (гемоглобіну, цитохромів). Мідь транспортується з печінки в периферичні тканини в комплексі з церулоплазміну.

Більшість з численних медьсодержащих білків є оксидазами, які локалізуються на поверхні клітинних мембран або в везикулах. До медьсодержащим ензимам відносяться лізілоксідази, супероксиддисмутаза, цитохром-с-оксидаза. Мідь також входить до складу ензимів, які є біологічними каталізаторами перетворення дофаміну в норадреналін і продукції мелатоніну. Медьсодержащие білки також беруть участь в процесах біосинтезу РНК на ДНК-матриці.
Зміст в харчових продуктах міді різноманітно, воно залежить від умов приготування їжі і можливих різних добавок. Найбільша кількість міді в горіхах, м'ясної їжі, висівках, а також в море, цільнозернових і какаовмісних продуктах. Найменша - у білому м'ясі і молочних продуктах (коров'ячому молоці).

Спадкові дефекти обміну міді викликають важкі захворювання:

1. хвороба Вільсона-Коновалова (порушення транспорту міді, її включення в церулоплазміну, супроводжується виходом іонів міді з судинного русла і їх накопиченням протеогликанами сполучної тканини, що проявляється патологічними змінами в печінці, головному мозку (гепатоцеребральная дегенерація), рогівці (кільця Кайзера-Флейшера ) та ін.);
2. синдром Менкеса (вроджене порушення всмоктування міді в тонкій кишці).

Симптомами дефіциту мікроелементами є:

● зниження кількості нейтрофілів;
● анемія (яка НЕ ​​сприйнятлива до препаратів заліза)
● знижена пігментація шкіри;
● остеопороз
● різноманітні ураження кісток і суглобів;
● неврологічні симптоми;
● порушення серцевої діяльності.

Дефіцит всмоктування міді може спостерігатися при дифузних захворюваннях тонкого кишечника, прийомі лікарських речовин з високим вмістом іонів цинку і кадмію (суперництво з міддю). До того ж брак міді може зустрічатися у немовлят (переважно в недоношених), яких вигодовують медьдефіцітним молочним харчуванням, а також в хворих на тривалого введення поживних речовин парентеральний з дефіцитом мікроелементами.

Симптоми отруєння солями міді (поглинання медьсодержащих розчинів, дія фунгіцидів) характеризуються головним болем, болями в животі, нудотою, блювотою і діареєю. При отруєнні міддю можливе ураження печінки, жовтяниця і гемолітичний шок. Для оцінки статусу міді доцільно досліджень вміст міді в плазмі в комплексі з визначенням церулоплазміну.

Збільшення сироватковоїконцентрації міді спостерігається при хронічних негнойном деструктивному холангіті, первинному склерозуючому холангите, тиреотоксикозі, інфекціях, гемохроматозе, злоякісних захворюваннях (в тому числі лейкозі), прийомі контрацептивів або естрогенів і під час вагітності.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок