Протромбіновий тест (протромбіновий час,% протромбіну за Квіком, Міжнародне нормалізоване відношення)
Протромбін це білок, один з головних факторів згортання крові (фактор ІІ), попередник тромбіну, котрий стимулює перехід фібриногену в фібрини. Протромбін утворюється в печінці за участю вітаміну К, через, що захворювання печінки призводять до порушення білоксинтезуючої функції та шлунково-кишкового тракту, що призводить до порушення утворення вітаміну К, впливають на результати протромбінового тесту.
Протромбіновий тест це стандартний лабораторний тест, що імітує зовнішній шлях згортання крові – це час згортання рекальціфіцірованої плазми після змішування з тканинним тромбопластином певної чутливості до дефіциту факторів протромбінового комплексу (факторів V, VII, X та власне протромбіну – фактор ІІ) та іонів Са. Тест проводять для оцінки наявності дефіциту факторів протромбінового комплексу та зовнішнього шляху згортання або інгібіторів коагуляції, контролю приймання непрямих антикоагулнтів та як додатковий тест оцінки білоксинтезуючої функції печінки.
Результати протромбінового тесту можуть бути представлені в різній формі:
МНВ розраховуєтсься за формулою:
МНВ = (Протромбіновий час пацієнта/Нормальний середній протромбіновий час) х ISI,
де ISI (International Sensitivity Index of thromboplastin) він же МІЧ (міжнародний індекс чутливості).
МІЧ (міжнародний індекс чутливості) це показник чутливості використовуваного тромбопластину, стандартизує його щодо міжнародного стандарту.
МНВ це математичний зв’язок, за допомогою котрого проводиться стандартизація протромбінового часу, виміряного за допомогою різних тромбопластинів, що відрізняються за чутливістю. Оптимальні значення МНВ, залежать від терапевтичних цілей та визначаються лікуючим лікарем. Протромбіновий тест не дає змоги показати дефіцит факторів VIII, IX, XI, XII і XIII, мало залежить від застосування гепарину (в терапевтичних дозах).
Показання до призначення аналізу:
Правила підготовки до аналізу:
Забор крові необхідно робити натщесерце (порожній шлунок)