Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Протромбіновий час

Код послуги 1298
Ціна:
88 грн
У кошик Запис на прийом

Протромбіновий тест (протромбіновий час,% протромбіну за Квіком, Міжнародне нормалізоване відношення)

Протромбін це білок, один з головних факторів згортання крові (фактор ІІ), попередник тромбіну, котрий стимулює перехід фібриногену в фібрини. Протромбін утворюється в печінці за участю вітаміну К, через, що захворювання печінки призводять до порушення білоксинтезуючої функції та шлунково-кишкового тракту, що призводить до порушення утворення вітаміну К, впливають на результати протромбінового тесту.

Протромбіновий тест це стандартний лабораторний тест, що імітує зовнішній шлях згортання крові – це час згортання рекальціфіцірованої плазми після змішування з тканинним тромбопластином певної чутливості до дефіциту факторів протромбінового комплексу (факторів V, VII, X та власне протромбіну – фактор ІІ) та іонів Са. Тест проводять для оцінки наявності дефіциту факторів протромбінового комплексу та зовнішнього шляху згортання або інгібіторів коагуляції, контролю приймання непрямих антикоагулнтів та як додатковий тест оцінки білоксинтезуючої функції печінки.

Результати протромбінового тесту можуть бути представлені в різній формі:

  1. Протромбіновий час (ПЧ), вимірюється в секундах, показує час згортання плазми після додавання тромбопластин-кальцієвої суміші. Залежиться від активності використаного тромбопластину, тому порівнювати абсолютні значення, отримані в різних лабораторіях не коректно.
  2. Відсоток протромбіну за Квіком. Суть полягає в тому, що проводиться порівняння ПЗ пацієнта з калібрувальним графіком ПЗ контрольної плазми. Даний графік будується в залежності ПЗ від відсоткового вмісту факторів протромбінового комплексу. Тому дана форма видачі протромбінового часу вимірюється у відсотках. На данний час данна форма визнана в світі, має більш високу діагностичну чутливість до дефіциту факторів в області низьких показників. Слід зауважити, що прямий зв’язок між результатами протромбінового індексу та відсотком протромбіну за Квіком буде спостерігатися лише в межах нормальних значень: зі зниженням активності протромбінового комплексу, буде помітно зростати кількість відмінностей.
  3. Міжнародне нормалізоване відношення (МНВ) є стандартизованим методом відображення результатів протромбінового тесту, спеціально створений та рекомендований для контролю терапії непрямимм антикоагулянтами комітетом експертів ВООЗ, Міжнародним комітетом по стандартизації в гематології.

МНВ розраховуєтсься за формулою:

МНВ = (Протромбіновий час пацієнта/Нормальний середній протромбіновий час) х ISI,

де ISI (International Sensitivity Index of thromboplastin) він же МІЧ (міжнародний індекс чутливості).

МІЧ (міжнародний індекс чутливості) це показник чутливості використовуваного тромбопластину, стандартизує його щодо міжнародного стандарту.

МНВ це математичний зв’язок, за допомогою котрого проводиться стандартизація протромбінового часу, виміряного за допомогою різних тромбопластинів, що відрізняються за чутливістю. Оптимальні значення МНВ, залежать від терапевтичних цілей та визначаються лікуючим лікарем. Протромбіновий тест не дає змоги показати дефіцит факторів VIII, IX, XI, XII і XIII, мало залежить від застосування гепарину (в терапевтичних дозах).

Показання до призначення аналізу:

  • скринінг наявності патології коагуляції крові;
  • виявлення інгібіторів коагуляції;
  • моніторинг антикоагулянтної терапії (МНВ);
  • моніторинг функції синтезу білка в печінці;
  • попередній передопераційний скринінг показників гемостазу.

Правила підготовки до аналізу:

Забор крові необхідно робити натщесерце (порожній шлунок)

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок