Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Тироксин загальний (Т4) 4.1.2

Категорія:

Тироксин загальний (загальний Т4) є основним гормон щитовидної залози, більша частина перебуває у зв’язаному стані з транспортними білками (переважно тироксин-зв’язуючого глобуліну). На фоні нормального рівня білків, котрі пов’язують тиреоїдні гормони, гіпертиреоз характеризується підвищенням, а гіпотиреоз зниженням рівня циркулюючого Т4. Однак у пацієнтів з збільшеним рівнем білків, що зв’язують тиреоїдні гормони , такі паралелі між концентрацією загального Т; та тиреоїдним статусом не спостерігається.

Рівень загального Т4 дуже часто виходить за межі норми у людей з еутироїдним статусом або може бути нормальним при порушених функціях щитовидної залози. Тому для клінічної оцінки концентрації загального Т4 бажано визначення рівня циркулюючого тироксину глобуліну, наприклад, за допомогою дослідження – тест поглинання тиреоїдних гормонів (T Uptake). При порушенні функції щитовидної залози значення Т4 та T Uptake будуть відхилятися від нормальних в одному напрямку, тоді як при підвищенні рівня ТЗГ, у хворих з еутироїдним статусом вони можуть відхилятися від норми в протилежних напрямках. Визначення кількості загального Т4 в крові наведено при оцінці тиреоїдного статусу та моніторингу терапії.

На протязі дня максимальна концентрація тироксину визначається з 8 до 12 години, мінімальна з 23 до 3 години. Протягом року максимальні концентрації Т4 спостерігаються в період між вереснем і лютим, а мінімальна в літню пору. Під час вагітності концентрація загального тироксину збільшується, досягаючи найбільших величин в ІІІ триместрі, що пов’язано з підвищенням під дією естрогенів змісту тироксин-зв’язуючого глобуліну. Вміст вільного тироксину при цьому може зменшуватись. Рівень гормону у чоловіків та жінок залишається віносно постійним протягом усього життя. У естироїдного стану концентрація гормону може виходити за межі референсних значень при зміні зв’язування гормону з транспортним білком.

Показання до призначення аналізу:

  • знижений або підвищений рівень ТТГ;
  • зоб;
  • клінічна картина гіпотиреозу і тиреотоксикозу.

Правила підготовки до аналізу:

Забір крові необхідно робити натщесерце (порожній шлунок)

4.1.2
Ціна: 150 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Консультація кардіолога

Категорія: Послуги кардіолога

Ціна: 420 грн

ПЛР.Токсоплазма гондії (Toxoplasma gondii) Real-Time

Категорія: Токсоплазмоз

Ціна: 150 грн

Ультразвук (1 сеанс)

Категорія: Послуги фізіотерапевта

Ціна: 100 грн