Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Тироксин вільний (Т4 в., FT-4, T4 Free ) 4.1.3

Категорія:

Вільний тироксин (Т4 вільний)- Т4 не зв’язаний з білками плазми. Визначення вільного Т4 призначають для оцінки гормональної функції щитовидної залози. Більша частина гормону утворється в фолікулярних клітинах щитоовидної залози при йодуванні тиреглобуліну. У крові гормон присутній в зв’язаній і вільній формі, вільна є біологічно активний Т4.

Т4 вільний (вільний тироксин) становить 0,03% від загального Т4 в крові. Концентрація Т4 вільного не залежить від рівня тироксину-зв’язуючого глобуліну, тому можна використовувати гормон в якості надійоного діагностичного тесту при всіх станах, що супроводжуються зміною концентрації тироксин-зв’язуючого глобуліну: вагітність, прийом оральних контрацептивів, прийом естрогенів або андрогенів, у осіб з спадково обумовленим підвищенням або зниженням концентрації тироксину глобуліну.

При гіпертиреозі кількість Т4 вільного підвищується, при гіпотиреозі – знижується. Визначення Т4 віного показано для діагностики вторинного гіпотерозу, пов’язаного з паталогією на гіпоталамо-гіпофізарному рівні, коли концентрація ТТГ може бути в межах норми або навіть підвищуватися (за рахунок аномалії структури молекули ТТГ).

Незалежність концентрації Т4 вільного від рівня тироксину-звязуючого глобуліну дозволяє використовувати його в якості надійного діагностичного тесту при всіх станах, що супроводжуються зміною концентрації тироксин-зв’язуючого глобуліну: вагітність, прийом оральних контрацептивів, прийом естогенів або андрогенів у осіб з спадковою обумовленим підвищенням або зниженням концентрації тироксин-зв’язуючого глобуліну.

Протягом дня максимальна концентрація тироксину визначається з 8 до 12 годин, мінімальна з 23 до 3 годин. Протягом року максимальні величини Т4 спостерігаються в період між вереснем та лютим, мінімальні в літній час. У жінок концентрація тироксину нижче, ніч у чоловіків. Під час вагітності концентрація тироксину наростає, досягаючи максимальних величин в ІІІ триместрі. Рівень гормону у чоловіків та жінок залишається відносно постійним протягом усього житя, трохи знижується тільки після 40 років.

Концентрація вільного тироксину, як правило, залишається в межах нормі при важких захворюваннях, не пов’язаних з щитовидною залозою (концентрація загального Т4 може бути зниженою). Підвищення рівня Т4 сприяють високі концентрації білірубіну в сироватці, ожиріння, накладення джугта при взятті крові.

Показання до призначення аналізу:

  • клінічна картина гіпотиреозу або тиреотоксикозу;
  • нижений або підвищений рівень ТТГ;
  • контрольне дослідження при виявленому дифузному токсичному зобі (1,5-2 роки, 1-3 рази на місяць);
  • зоб при клінічних симптомах гіпотиреозу або тиреотоксикозу.

Правила підготовки до аналізу:

Забор крові необхідно робити натщесерце (порожній шлунок)

4.1.3
Ціна: 150 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Консультація алерголога

Категорія: Послуги алерголога

Ціна: 450 грн

Фіброма м`яка більше 10 мм - видалення

Категорія: Послуги дерматолога

Ціна: 150 грн

RF-ліфтинг ( обличчя, декольте)

Категорія: Послуги косметолога

Ціна: 800 грн