Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Тиреоглобулін (Тg) 4.1.7

Категорія:

Тиреоглобулін є прогормоном щитовидної залози, котрий є маркером рецедиву високодиференційованих злоякісних новоутворень щитовидної залози та використовується для контролю лікування цих захворювань.

Тиреоглобулін використовують як пухлинний маркер для спостереження пацієнтів з діагнозом диференційованого ракущитовидної залози, в більшій частині котрих рівень тиреоглобуліну підвищено.

Тиреоглобулін(ТГ) це матриця для синтезу тиреоїдних гормонів, що складається з двох ідентичних субодиниць з молекулярною вагою по 330 кДа. Він утворюється фолікулярними тироцитами і транспортується до колоїду. В області апікальної мембрани тироцита відбувається йодування ТГ по тірозільним залишкам. Є попередником в синтезі Т4 і Т3, являючи собою свого роду і форму їх зберігання. Рівень йодування міститься в колоїді ТГ варіюється, і за деякою інформацією, він значною мірою може визначати імуногенні властивості ТГ, при цьому більш йодований ТГ більш імуногенний. Тиреоглобулін в нормальних умовах не виділяється в системний кровотік. Його утворення перебуває під контролем тиреотропного гормону гіпофіза. Вплив ТТГ призводить до збільшення продукції тиреоглобуліну.

Рівень тиреоглобуліну в крові визначається трьома основними факторами:

  1. Загальною масою диференційованої тканини щитовидної залози;
  2. Наявністю запалення або пошкодження щитовидної залози, які викликають вивільнення тиреоглобуліну в кров;
  3. Кількістю стимулюючих впливів на рецептори тиреотропного гормону в щитовидній залозі (ТТГ, ХГЧ, АТрТТГ).

Підвищення рівня тиреоглобуліну це специфічна ознака дисфункції щитовидної залои (в більшості випадків доброякісного характеру). Виявлення підвищеної концентрації тиреоглобуліну у пацієнтів до операції підтверджує можливість пухлини створювати тиреоглобулін та доцільніть цього показника для данного хворого в післяопераційному моніторингу в якості пухлиного маркеру. Рівень тиреоглобуліну швидко знижується після тиреоїдектомії. Зміна рівня тиреоглобуліну приблизно відповідають зміні маси пухлини, якщо рівень тиреотропного гормону стабілізовано за допомогою L-T4 терапії. Деяка кількість тиреоглобуліно може потрапляти в кров внаслідок хірургічного ушкодження тканин щитовидної залози. Якщо до операції концентрація тиреоглобуліну була в межах референтних значень, то застосування його в кості пухлиного маркеруне доцільно.

Окрім використоання в якості онкомаркеру, визначення тироеглобуліну знаходить застосування в діагностиці штучно викликаного тиреотоксикозу (низький рівень тиреоглобуліну); для оцінки активності і виявлення тиреоїдитів в недавньому минулому;виявленя дифіциту синтезу тиреоглобуліну у дітей з гіпотиреоїдним зобом; визначення наявності тиреоїдної тканини у дітей з вродженим гіпотиреоїдизмом.

Показання до призначення аналізу:

  • як онкомаркери для моніторингу лікування диференційованих карцином щитовидної залози;
  • діагностика штучного тиреотоксикозу;
  • вивчення етіології вродженого гіпотиреоїдизму у дітей;
  • оцінка активності тиреоїдитів, підтвердження тиреоїдиту в недавньому минулому (до 2 років);
  • популяційні дослідження, пов'язані з оцінкою йоддефіцитних статусу.

Правила підготовки до аналізу:

Забор крові необхідно робити натщесерце (порожній шлунок).

При оцінці рівня гормонів у жінок важливо враховувати день менструального циклу, коли найбільш оптимально визначати деякі гормони. Цю інформацію Ви можете отримати у лікуючого лікаря.

4.1.7
Ціна: 180 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Розкриття фурункула, карбункула

Категорія: Послуги хірурга

Ціна: 900 грн

Консультація хірурга на дому

Категорія: Послуги хірурга

Ціна: 1000 грн

ПЛР. Гепатит В (HBV) (кількісний) Real-Time

Категорія:

Ціна: 660 грн