Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Фолікулостимулюючий гормон (ФС, фоллітропін) 4.2.1

Категорія:

Що це?

ФСГ – це пептидний гормон, що виділяється передньою долею гіпофіза. У жінок ФСГ контролює зростання фолікулів до настання їх зрілості і готовністю до овуляції. Синергічна взаємодія ФСГ і ЛГ стимулює синтез гранулематозними клітинами ест-радіола.

Менструальний цикл складається з фолликулінової і лютеїнової фаз. Перша фаза циклу проходить під впливом ФСГ: фолікул збільшується і виробляє естрадіол, а в кінці різке підвищення рівнів фолікулостимулюючого і лютеїнізуючого гормонів провокує овуляцію - розрив дозрілого фолікула і вихід яйцеклітини. Потім настає лютеїнова фаза, під час якої ФСГ сприяє виробленню прогестерону. Естрадіол і прогестерон за принципом зворотного зв'язку регулюють синтез ФСГ гіпофізом. Під час менопаузи яєчники припиняють функціонувати і знижена секреція естрадіолу призводить до збільшення концентрацій фолікулостимулюючого і лютеїнізуючого гормонів. У чоловіків ФСГ впливає на розвиток сім’яних канальців, збільшує концентрацію тестостерону, стимулює утворення і дозрівання сперми в яєчках і сприяє продукції андрогензв’язуючого білка.

При яких захворюваннях здається?

Основні захворювання і стани, при яких змінюється концентрація ФСГ в крові:

менопауза, викликана порушенням функції яєчників, первинна гіпофункція гонад, синдром Клайнфелтера, Синдром Шерешевського-Тернера, кастрація ектопічні пухлини, рання фаза гіперфункції гіпофіза, прийом кломіфена, леводопа, прийом лікарських препаратів естрогенів, прогестерону.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Дослідження зазвичай проводиться на 6-7 день цикла. Обов'язково потрібно вказати день цикла. За 1 годину до взяття крові не курити. Аналіз здається натщесерце бажано в ранкові години.

4.2.1
Ціна: 160 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Інстиляція сечового міхура

Категорія: Послуги акушер-гінеколога

Ціна: 150 грн

Хом'як (епітелій)

Категорія: Тваринні igE

Ціна: 170 грн

Назоцитограма

Категорія: Назоцитограма

Ціна: 150 грн