Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе с.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Пролактин ПРЛ

Код послуги 1432
Ціна:
160 грн
У кошик Запис на прийом

Що це?

Пролактин – це поліпептидний гормон, що стимулює проліферацію молочної залози і секрецію молока, а також грає важливу роль у формуванні і функціонуванні жовтого тіла. Синтезується в передній долі гіпофіза - в спеціалізованих лактогенних клітинах; його синтез і звільнення знаходяться під стимуляційно-інгібіторним впливом гіпоталамуса. Секреція пролактину знаходиться під контролем допаміна. Крім гіпофіза, пролактин синтезується децидуальною оболонкою (наявність пролактину в амніотичній рідині) і ендометрієм. На відміну від гонадотропінів пролактин складається з єдиного пептидного ланцюга, що включає 198 амінокислотних залишків. Спільно з естрадіолом пролактин у жінок впливає на ріст і нормальний стан молочних залоз, викликаючи лактацію.

В цілому, пролактин активує анаболічні процеси в організмі. Регулює водно-сольовий обмін, затримання виділення води і натрія нирками, стимулює всмоктування кальцію. В той же час інгібує дію на продукцію гонадотропінів може приводити до змінам кісткового метаболізму з підвищенням резорбції кісток при гіперпролактинемії. У чоловіків функція його невідома.

При яких захворюваннях здається?

Основні захворювання і стани, при яких змінюється пролактин в сироватці крові:

Галакторея, мастопатії, ановуляція, олігоменорея, аменорея, діагностика статевого інфантилізму, гірсутизм, зниження лібідо і потенції, гінекомастія (у чоловіків), пухлини гіпофіза, ідіопатична гіперлактинемія: у жінок - порушення менструацій і безпліддя; у чоловіків – імпотенція, гіпофункція щитовидної залози, ниркова недостатність, хірургічне видалення гіпофіза, лікування бромокриптином, прийом тироксину, прийом похіднихфенотіазину, галоперидолу, імізина, а-метилдофа, великих доз естрогенів, пероральних контрацептивів, гістамінних препаратів, аргініну, опіатів, постінсулінова гіпоглікемія.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

За день до дослідження виключити статевий контакт, похід до сауни/баня, за годину до дослідження не курити. Аналіз здається натщесерце в ранкові години.

(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок