Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Тестостерон загальний (ТСТ, TES) 4.2.5

Категорія:

Що це?

Тестостерон - андрогенний гормон, відповідальний за вторинні статеві ознаки у чоловіків. Найважливішим джерелом тестостерону є клітини Лейдига сім'яників. Менша кількість утворюється клітинами сітчастого шару кори наднирників і при трансформації стероїдних попередників в периферичних тканинах. Тестостерон підтримує сперматогенез, стимулює ріст і нормальний стан додаткових статевих залоз, а також розвиток статевого члена і мошонки. Гормон має анаболічний ефект, головним чином щодо кісток і м'язів. За рахунок безпосереднього впливу на кістковий мозок, а також шляхом активації синтезу еритропоетину в нирках тестостерон стимулює еритропоез. Гормон також необхідний для підтримки лібідо і потенції. Синтез тестостерону контролюється лютеїнізуючим гормоном передньої долі гіпофіза. У чоловіків це головний андроген, що обумовлює досягнення статевої зрілості. Концентрація гормону в крові збільшується після фізичного навантаження.

У жінок тестостерон утворюється в процесі периферичної трансформації стероїдів, а також при синтезі стероїдів в клітинах внутрішньої оболонки фолікула яєчників і сітчастого шару кори наднирників.

Контроль продукції тестостерону здійснюється за механізмом тонічного зворотного зв’язку гіпоталамо-гіпофізарно-гонадної системи з участю лютеотропного зв’язку гіпофіза.

При яких захворюваннях здається?

Основні захворювання і стани, при яких змінюється тестостерон в сироватці крові:

Синдром Штейна-Левенталя, Синдром фемінізуючих яєчок, передчасне статеве дозрівання хлопчиків, пухлини кори надниркових залоз, арренобластома, лікарські препарати (барбітурати, кломифен, естрогени, гонадотропін, пероральні контрацептиви), ідіопатичний гірсутизм,

Уремія, міотонічна дистрофія, печінкова недостатність, Синдром Клайнфелтера, крипторхізм, первинний і вторинний гіпогонадизм, Синдром Каллмана, прийом андрогенів, дексаметазону, діетил-стильбестрол, дигоксину, етанолу, галотана.

Підготовка і умови для здачі цього аналізу?

Напередодні дослідження краще виключити великі фізичні навантаження. У жінок аналіз здається на 6-7 день менструального циклу ( якщо інші терміни не вказані лікарем).

4.2.5
Ціна: 160 грн
Записатись на прийом

Час виконання