Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Простат-специфічний антиген загальний (ПСА) 5.1.1

Категорія:

Простат-специфічний антиген (ПСА) це глікопротеїн з протеазной активністю, що утворюється в клітинах епітелію передміхурової залози та виділяється в насінну рідину, забезпечуючи розрідження сперми. В кровотоку наявний в малих кількостях та представлений у вільній формі (вільний ПСА) та в зв’язаній формі: з α1-антихімотрипсина (ПСА-АХТ) та α2-макроглобуліном (ПСА-АМГ). Близько 85% церкулюючого ПСА представлено ПСА-АХТ комплексом, невелика частка ПСА це зв’язаний α2-макроглобулін, та в ході лабораторного тестування не визначається, тому рівень досліджуваного загального ПСА є сумою вільного ПСА та комплексу ПСА-АХТ. З віком кількість загального ПСА збільшується, а відсоток вільного ПСА знижується.

ПСА є специфічним маркером тканини простати, збільшення кількості відзначається при будь-яких процесах: запальних, доброякісних, злоякісних, травмах, діагностичних та лікувальних маніпуляціях. Тому важливо проводити визначення рівня до будь-яких маніпуляцій в області передміхурової залози: підвищення спостерігається після біопсії та зберігається 2-3 тижні, трансуретальне УЗД, масаж простати, ректального пальцевого обстеження. Короткочасне збільшення викликає еякуляція (нормалізація рівня відбувається протягом 48 годин).

У пацієнтів, що хворіють на рак передміхурової залози (РПЗ), спостерігається зниження відсоткового вмісту вільної фракції ПСА в порівнянні за пацієнтами з доброякісною гіперплазією передміхурової залози (ДГПЗ). Було запропоновано використовувати для диференційного діагностування доброякісних та злоякісних захворювань розрахунковий показник: відсоток вільного ПСА. Проводиться визначення рівнів загального та вільного ПСА в одній пробі та розраховується математичне співвідношення рівня вільного ПСА до загального ПСА х100(%). Даний показник особливо необхідний в ситуаціях підвищення ПСА не більше 10 нг/мл, коли є висока ймовірність збільшення обумовленого доброякісним або запальним процесом в передміхуровій залозі: при значеннях більш як 25% можна говорити про доброякісний процес, при значенні менше 15% - як маркер злоякісного процесу. По міжнародним рекомендаціям щодо раннього виявлення раку простати потрібно проводити щорічне тестування запального ПСА разом з обстеженням простати, у чоловіків старших за 50 років з помірним ризиком. Даний огляд в більш молодому віці (40-49 років) буде більш доцільно проводити якщо сімейний анамнез є обтяженим схожими хворобами (рак передміхурової залози у родичів першої лінії). ПСА є найкращим лабораторним тестом для виявлення раку передміхурової залози, отримай результат завжди повинен порівнюватись з клінічними даними, отриманими за допомогою фізичного обстежання. Підвищений рівень загального ПСА має супроводжуватись визначенням відсотку вільного ПСА для можливості диференціювати доброякісні та злоякісні процеси передміхурової залози.

Визначення кількості загального ПСА, є вагомим для прогнозування ефективності лікування, моніторинг лікування, контроль рецидиву та метастазів.

Показання до призначення аналізу:

  • скринінг і рання діагностика РПЗ;
  • додатковий маркер РПЗ до результатів ректального дослідження;
  • визначення рівня до початку лікування (прогноз відповіді на лікування, оцінка ризику наявності метастазів);
  • моніторинг ефективності лікування (хірургічного, гормонального, хіміотерапії, радіотерапії) РПЗ;
  • контроль рецидиву, метастазів.

Правила підготовки до аналізу:

Забір крові необхідно робити натщесерце (порожній шлунок).

5.1.1
Ціна: 160 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Мікроскопія відбитку

Категорія: Мікроскопія на паразитарні гриби

Ціна: 150 грн

Антитіла до інсуліну

Категорія: Інші біохімічні дослідження

Ціна: 770 грн

Дослідження спинно-мозкової рідини

Категорія: Загальноклінічні

Ціна: 330 грн