Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте за номером +38(044)207-80-00   |   Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте +38(044)207-80-00   |   

COVID-19 Новини Новини клініки Пацієнтам Контакти Веб-архів Про нас Ведення вагітності Партнери

Медиан - лабораторія, клініка і медична діагностика
м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Аналізи

Простат-специфічний антиген вільний (ПСА) 5.1.2

Категорія:

Простат-специфічний антиген (ПСА загальний, ПСА вільний, співвідношення ПСА вільний до ПСА загальний)

Простат-специфічний антиген (ПСА) це глікопротеїн з протеазной активністю, що утворюється в клітинах епітелію передміхурової залози та виділяється в насінну рідину, забезпечуючи розрідження сперми. В кровотоці наявний в малих кількостях та представлений у вільній фрмі (вільний ПСА) та в зв’язаній формі: з α1-антихімотрипсина (ПСА-АХТ) та α2-макроглобуліном (ПСА-АМГ). Близько 85% циркулюючого ПСА представлено ПСА-АХТ комплексом, невелика частка ПСА це зв’язаний α2-макроглобулін, та в ході лабараторного тестування не визначається, тому рівень дослджуваного загального ПСА є сумою вільного ПСА та комплексу ПСА-АХТ. З віком кількість загального ПСА збільшується, а відсоток вільного ПСА знижується.

ПСА є спецефічним маркером тканини простати, збільшення кількості відзначається при будь-яких процесах: запальних, доброякісних, злоякісних, травмах, діагностичних та лікувальних маніпуляціях. Тому важливо проводити визначення рівня до будь-яких маніпуляцій в області передміхурової залози: підвищення спостерігається після біопсії та зберігається 2-3 тижні, трануретальне УЗД, масаж простати, ректального пальцевого обстеження. Короткочасне збільшення викликає еякуляція (нормалізація рівня відбувається протягом 48 годин).

У пацієнтів, що хворіють на рак передміхурової залози (РПЗ), спостерігаєтьсязниження відсоткового вмісту вільної фракції ПСА в порівнянні за пацієнтами з доброякісною гіперплазією передміхуровою залози (ДГПЗ). Було запропоновано використовувати для дифернеційного діагностування доброякісних та злоякісних захворювань розрахунковий показник: відсоток вільного ПСА.

ПСА є специфічним маркером тканини простати, збільшення рівня відзначається при будь-яких процесах - запальних, доброякісних, злоякісних, травмах, діагностичних і лікувальних маніпуляціях. Тому важливо проводити визначення рівня до будь-яких маніпуляцій в області передміхурової залози: підвищення спостерігається після біопсії і зберігається до 2-3 тижнів, трансуретральної УЗД, масажу простати, ректального пальцевого обстеження. Короткочасне збільшення викликає еякуляція (нормалізація рівня відбувається протягом 48 годин).

У пацієнтів з раком передміхурової залози (РПЖ) виявлено зниження процентного вмісту вільної фракції ПСА в порівнянні з пацієнтами з доброякісну гіперплазію передміхурової залози (ДГПЗ). Було запропоновано використовувати для диференціальної діагностики доброякісних і злоякісних поразок розрахунковий показник: відсоток вільного ПСА. Проводиться визначення рівнів загального та вільного ПСА в одній пробі і розраховується математичне співвідношення рівня вільного ПСА до загального ПСА Х 100 (%). У 1994 р прийнятий стандарт (Стенфордський стандарт ПСА) співвідношення форм ПСА при РПЖ: 90% ПСА-Ахт, 10% ПСА вільний. Даний показник особливо необхідний в ситуаціях підвищення ПСА не більше 10 нг / мл, коли висока ймовірність підвищення обумовленого доброякісними або запальними процесами в передміхуровій залозі: при значеннях більше 25% можна говорити про доброякісному процесі, при значеннях менше 15% - як додатковий маркер злоякісного процесу . Міжнародні рекомендації щодо раннього виявлення раку простати включають щорічне тестування загального ПСА в поєднанні з обстеженням простати (ректальне пальцеве дослідження) у чоловіків у віці старше 50 років з помірним ризиком. Скринінг в більш молодому віці (40-45 років) показаний у випадках з обтяженим сімейним анамнезом (рак передміхурової залози у родичів першої лінії). Хоча ПСА є найкращим лабораторним тестом для виявлення раку передміхурової залози, отриманий результат завжди повинен інтерпретуватися разом з клінічними даними, отриманими за допомогою фізикального обстеження (пальцевого ректального обстеження). Виявлення підвищеного рівня загального ПСА має супроводжуватися визначенням відсотка вільного ПСА для можливості диференціювати доброякісні та злоякісні процеси в передміхуровій залозі.

Найбільша діагностична значимість визначення рівня ПСА загального для прогнозу ефективності лікування (визначення до початку лікування), моніторингу лікування (зниження аж до невизначені рівня у пацієнтів з віддаленої передміхурової залозою), контроль рецидиву і метастазів (підвищується за 6-18 місяців до клінічних проявів).

Показання до призначення аналізу:

  • диференційна діагностика при патології підшлункової залози;
  • моніторинг перебігу захворювання, доклінічна діагностика метастазування та оцінка проведеної терапії;
  • в комбінації з СА125, НЕ 4 для виявлення муцинозних форм раку яєчника.

Правила підготовки до аналізу:

Забір крові необхідно робити натщесерце (порожній шлунок)

5.1.2
Ціна: 160 грн
Записатись на прийом

Час виконання

Шерсть собаки

Категорія: Тваринні igE

Ціна: 130 грн

Апельсин F33

Категорія: Харчові алергени igE

Ціна: 130 грн

Парабульбарні інєкції (1-2 ока)

Категорія: Послуги офтальмолога

Ціна: 150 грн