Послуга "Виклик медсестри додому для взяття аналізів" телефонуйте (044)207-80-00 | Замовляйте "Тест на СOVID-19" за деталями телефонуйте (044)207-80-00

Медичні центри Median:
м.Київм.Бориспільс.Щасливес.Зазимье
Телефонуйте цілодобово:
(044) 207-80-00 (044) 207-80-01 (093) 207-80-00
Зворотній зв'язок Забір аналізів вдома Запис на прийом

Нейрон-специфічна енолаза (NSE) (мілкоклітинна бронхіальна карценома)

Код послуги 1504
Ціна:
340 грн
У кошик Запис на прийом

Нейрон-специфічна енолаза (НСЕ) є нейронспецифічна изоформой енолази, яка зустрічається в нейронах, клітинах нейроендокрінного походження (хромафинних клітинах мозкової речовини, парафолікулярних клітинах щитовидної залози та інших). Рівень НСЕ підвищується при захворюваннях нервової системи, що супроводжуються досить швидким руйнуванням нейронів, тому використовується в діагностиці та оцінці прогнозу відновлення при ураженнях нервової системи різного ґенезу (травматичного, ішемічного).

Основний маркер для моніторингу пацієнтів з нейроендокринними пухлинами, особливо дрібноклітинного раку легенів і нейробластоми. НСЕ є основним маркером дрібноклітинного раку легенів (підвищення спостерігається в 60-81% випадків). Корелює з пухлинної масою, стадією захворювання, є маркером контролю ефективності лікування і оцінки чутливості до хіміотерапії. У пацієнтів, що відповідають на хіміотерапію, спостерігається тимчасове зростання рівня НСЕ через 24-72 години після першого терапевтичного циклу, як результат цитолізу клітин пухлини. Протягом тижня після цього відбувається швидке падіння концентрації НСЕ в сироватці до референтних значень. Під час ремісії 80-96% пацієнтів показують нормальні значення НСЕ. Зростання концентрації маркера спостерігається в разі рецидиву (латентний період при цьому може становити 1-4 місяці; динаміка експоненціальна з періодом подвоєння 10-94 дня, корелює з прогнозом). В контролі лікування НСЕ може використовуватися в якості єдиного прогностичного фактора (діагностична чутливість - 93%, позитивна предсказательная цінність - 92%). Підвищення НСЕ виявляється у 62% дітей з даною патологією. Зростання корелює стадією захворювання.

Крім того, NSE підвищується при інших нейроендокринних пухлинах і може бути використаний як додатковий маркер діагностики, а також для контролю лікування, рецидиву і метастазів.

Показання до призначення

Маркер пухлин нейроендокрінного походження

Диференціальна діагностика мелкоклеточного і недрібноклітинного раку легенів;
прогноз, контроль ефективності лікування, раннє виявлення рецидиву і метастазів при дрібноклітинного раку легенів;
підозра на наявність медулярної карциноми щитовидної залози, феохромоцитоми, нейроендокринних пухлин кишечника і підшлункової залози;
підозра на нейробластом в дитячому віці;
прогноз у коматозних пацієнтів відновлення нервових клітин;
обстеження пацієнтів зі спадковою схильністю до МЕН

Інтерпретація результатів

підвищення рівня

Злоякісні захворювання:

  • нейробластома;
  • дрібноклітинний рак легенів;
  • нейроендокринні пухлини: медулярний рак щитовидної залози, феохромоцитома, гастринома, инсулинома, глюкагонома, семінома.

Соматична патологія:

  • печінкова і ниркова недостатність
  • доброякісні захворювання легенів, туберкульоз легенів;
  • гемолітична хвороба;
  • ураження нервової системи (травматичного, ішемічного генезу);
  • деменція
(044) 207-80-00(044) 207-80-01(093) 207-80-00Telegram Viber Viber Зворотній зв'язок
 
Шановні відвідувачі, впродовж дня можливі проблеми зі зв‘язком. Ви завжди можете написати нам на Viber (380932078000) або Messenger. Вибачте за тимчасові незручності.