MEDIAN

м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Дифтерія, діагностика та лікування

Рубрика: Публікації лікарів | 06 листопада 2019 | Автор: median

Дифтерія, діагностика та лікування

Дифтерія – гостре інфекційне захворювання, яке викликається паличкою Леффлера та характеризується утворенням нальотів у місці потрапляння збудника, найчастіше на слизових оболонках ротоглотки та дихальних шляхів, загальною інтоксикацією, ураженням серцево-судинної, нервової систем та нирок. У зв’язку із імунізацією дитячого населення захворюваність на дифтерію знизилася, але почастішали випадки цієї інфекції у дорослих та підлітків.  Однак відмови батьків від вакцинації дітей, необґрунтоване розширення протипоказань до проведення планової імунізації призвели до поступового зниження напруженості колективного імунітету проти дифтерії.

Типові форми протікають досить легко, але основну небезпеку представляю дифтерійний токсин, що вражає такі важливі органи, як серце, нирки та центральну нервову систему.

Показанням до вакцинації є відсутність імунітету по відношенню до будь-якого захворювання. Щоб встановити цей факт, необхідно здати імунологічний аналіз крові на склад антитіл і отримати висновок про те, яких саме антитіл у людини немає. Тільки за результатами аналізу можна призначити щеплення, яка дозволить організму виробити «відсутні» антитіла.

Антитіла до збудника дифтерії (C. diphtheriae) - це специфічні білки-імуноглобуліни, які виробляються організмом людини у відповідь на інфікування збудником дифтерії або вакцинацію дифтерійним анатоксином. Для визначення напруженості імунітету до дифтерії у крові виявляють імуноглобулін G, кількість якого дозволяє  дізнатися чи була людина вакцинована раніше, контролювати ефективність вакцинації та дізнатися чи потрібно проводити ревакцинацію.

Особливе значення в боротьбі з дифтерією має активна імунізація населення. Дорослим, потрібно ревакцинуватися  кожні 10 років, після проведення останнього щеплення. Дітей вакцинують згідно діючого календаря щеплень.


Вас може зацікавити: каталог послуг

Пшеничне борошно F4

Категорія: Харчові алергени igE

Ціна: 130 грн

Креатинфосфокіназа загальна (КФК)

Категорія: Інші біохімічні дослідження

Ціна: 110 грн

Родимки (невуси) до 3 мм

Категорія: Послуги дерматолога

Ціна: 250 грн


Коментарі
Залишити коментар

Ваш коментар буде першим.

Маєш цікаву тему для публікації?

Залиш її нам і можливо наступна стаття буде саме про неї
 
ШАНОВНІ ПАЦІЄНТИ! На період карантину для Вас доступні наступні послуги: виїзд медсестри додому, виїзд лікаря додому, онлайн консультація лікаря! Звертаємо увагу, прийом пацієнтів в медичних центрах тільки за попереднім записом. Також звертаємо увагу на зміну графіку роботи медичного центру та всіх філіалів.