MEDIAN

м.Київ м.Бориспіль с.Щасливе

Телефонуйте цілодобово:
(044)207-80-00 (044)207-80-01 (044)331-99-20 (044)331-12-93 (093)207-80-00

Забір аналізів вдома

Запис на прийом

Веб-архив

Зворотній зв'язок

Холтер ЕКГ, добовий моніторинг серця

Рубрика: Публікації лікарів | 11 листопада 2019 | Автор: median

Холтер ЕКГ, добовий моніторинг серця

Холтерівське моніторування ЕКГ (добове мониторування ЕКГ) - це метод безперервної реєстрація роботи серця на ЕКГ за допомогою портативного пристрою протягом доби та при звичайному способі життя з наступною розшифровкою отриманих записів. Першим розробником даного метода був Норман Джефри Холтер  в честь якого він і названий.

Електрокардіографія(ЕКГ) є, безперечно, одним з найстаріших і найбільш розповсюджених методів діагностики в кардіології. Але, мала тривалість, фіксований час та місце запису, вплив певних факторів в цей період, часто ускладнюють її інтерпретацію, а іноді і не дають потрібної інформації. Холтер ЕКГ є більш інформативним через свою тривалість, що дає можливість зафіксувати зміни екг які можуть бути повязані з певними симптомами і допомогти у встановленні діагнозу.

Покази до Холтер ЕКГ:

  • скарги та симптоми, можливо обумовлені аритмією (епізоди серцебиття, втрати свідомості, епізоди неуточненого головокружіння, задишки);
  • оцінка варіабельності серцевого ритму при наявності нічного апное (часто відчуття "розбитості" вранці) та діабетичної нейропатії;
  • діагностика коротких епізодів ішемії міокарда (при протипоказах до навантажувальних тестів чи іх неінформативності), що можуть проявлятись дискомфортом за грудиною, болем, задишкою;
  • оцінка ефективності антиаритмічної терапії;
  • діагностика ускладнень у певних категорій хворих з симптомами аритмії і без них (гіпертрофічна кардіоміопатія, хворі які перенесли інфаркт міокарда, синдром подовженого чи вкороченого інтервалу QT);
  • оцінка роботи кардіостимулятора.

Практично відсутність протипоказів, за винятком місцевих запальних процесів та обширних ран грудной клітини, дає можливість широко викорисовувати даний метод у всіх вікових категорій для діагностики. Під час дослідження необхідно уникати певних видів впливу: роботи мікрохвильової печі, металошукачів, радіопередатчиків, забороняється проведення компютерної, магнітно-резонансної томографії та  ультразвукової діагностики.

В день проведення дослідження лікар оглядає пацієнта,  прикріплює електроди на грудній клітині які фіксують електричні імпульси від серця, встановлює портативний реєстратор, та видає щоденник. Після чого пацієнт вертається до свого звичного способу життя і протягом доби веде щоденник та вказує в ньому:

  •  час та вид фізичної активності (біг, прогулка, підняття на поверх), своє самопочуття при цьому;
  • можливі симптоми пов'язані з аритмією (серцебиття, загальну слабкість, головокружіння, неприємні відчуття за грудиною, біль, задишку)
  • прийом ліків та яких саме.

Через добу пристрій знімається та вводяться дані в компютер для аналізу. Холтерівська ЕКГ містить від 100 до 150 тисяч комплексів і спеціальні автоматичні алгоритми аналізу ЕКГ їх обробляють та видають заключення. В подальшому лікар вивчає ці дані.

Перевагами методі є абсолютна безпека для пацієнта, неінвазивність, тривалість запису, амбулаторне проведення, що дозволяє оцінити роботу серця в умовах повсякденного життя.


Вас може зацікавити: каталог послуг

Тестостерон загальний (ТСТ, TES)

Категорія: Репродуктивна панель

Ціна: 160 грн

В/в крапельниця більш ніж 2 год

Категорія: Медсестринська служба

Ціна: 230 грн


Коментарі
Залишити коментар

Ваш коментар буде першим.

Маєш цікаву тему для публікації?

Залиш її нам і можливо наступна стаття буде саме про неї
 
ШАНОВНІ ПАЦІЄНТИ! На період карантину для Вас доступні наступні послуги: виїзд медсестри додому, виїзд лікаря додому, онлайн консультація лікаря! Звертаємо увагу, прийом пацієнтів в медичних центрах тільки за попереднім записом. Також звертаємо увагу на зміну графіку роботи медичного центру та всіх філіалів.